At Şu Adımı!

6 Mayıs 2011'de, BURSA HOLIDAY INN'de  ...

1. Marmara Yönetim Buluşması

Emine Örnek

Emine Örnek, Gülter-Hüseyin Demirel çiftinin 7 çocuğundan biri olarak Kırklareli’nde doğdu. Babasının Bursa’ya tayiniyle Süleyman Çelebi İlkokulu’nu, Bursa Kız Lisesi’ni bitirdi. Bursa Kız Öğretmen Okulu’nu 2.likle kazandı.Daha sonra Anadolu Üniversitesi’nde lisans öğretimini tamamladı. Bursa’da 16 yıl hizmet verdiği özel bir okulda çalışmaya başlayan Emine Örnek, bugün 38 yıllık özel öğretim deneyimine sahiptir.

Emine Öğretmen, 1988 yılında Doktor Mahmut Nedim Örnek ile evlendi. 1990 yılında eşinin ve kardeşlerinin desteğini alarak, Emine Örnek Dershane’sini, 1998 yılında ise Bademli’de Özel Emine Örnek Eğitim Kurumları’nı kurdu.

Türkiye’nin en önde gelen eğitim kurumları arasında yerini alan Emine Örnek Okulları, bugün Bademli yöresinde 60 dönümlük kampüste 3 yaşından üniversiteye kadar geniş bir yelpazede eğitim vermektedir.

Emine Örnek, Bursa Kadın Girişimciler Kurulu Başkan yardımcısıdır. Aynı zamanda BUİKAD ve KALDER üyesi olup, Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneği (TÖDER) Güney Marmara sorumlusudur. Emine Örnek Eğitim Kurumlarında, 78 erkek ve 232 kadın personel istihdam edilmektedir. Emine Örnek Eğitim Kurumları, Avrupa Okullar Birliği (ECIS), Uluslararası Okullar Birliği (CIS) ile Avrupa Çevre Vakfı (FEE) üyesidir.

Bursa Kükürtlü Lions Kulübü’nün, kuruluşunun 12. yıl dönümü nedeniyle 2009 yılında yerel basın ve ulusal kategoride mesleğinde “EN BAŞARILI EĞİTİMCİ” ödülünü aldı.

BUİKAD’ın (Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği) düzenlediği “İŞ YAŞAMINDA BAŞARILI KADIN ÖDÜLLERİ” yarışmasında “YILIN EN BAŞARILI İŞ KADINI” ödülünü aldı. (Mart 2010)

 

Comments are closed.