At Şu Adımı!

6 Mayıs 2011'de, BURSA HOLIDAY INN'de  ...

1. Marmara Yönetim Buluşması

Fahrettin Gülener

Kosova, Gilan doğumlu olup; 1955 yılında 5 yaşında iken Bursa’ya göç etti. Babası, sobacı Vehbi Usta’nın yanında daha ilkokul öncesi çalışmaya başladı. Seri üretimin bilincinde bir seçimle 1968 Tophane Sanat Enstitüsü kalıp atölyesi mezunu oldu. Türkiye’de meslek okulu diplomasına sahip ilk tasarımcı kalıpçıdır.

Gündüz çalışıp gece okuyarak başladığı Mühendislik tahsilini ön lisansta bırakıp, 1972 yılında kendi firması Erkalıp’ı kurdu. Halen modern bir kalıp fabrikasında Uluslararası otomotiv firmalarına kalıp üretimi yapılmaktadır. Diğer firmaları Ermetal Otomotiv, Bürosit, Plasmot, Ergıda, Mobmetal, Ergıda bünyesinde 1600 çalışanı ile kayıtiçi ekonomiye hizmet vermektedir.

21. Dönem Bursa Milletvekili olarak parlamentoda iş dünyasının sorunlarını ve özellikle kalıpçılık endüstrisinin ülke için çıkış yolu olduğunu bürokrasi kademelerinde ısrarla anlattı. “Uluslararası Kalıp Üreticileri Birliği” başta olmak üzere birçok kamu yararı güden derneğin yönetim kurulu üyesi ve kurucusu olup; BEGEV- Bursa eğitim geliştirme Vakfı yoluyla “üretim içinde; üretim için eğitim” prensibine dayanarak yılda 1200 öğrencinin yeniden yetiştirilmesi çabalarına öncü olmuştur…

Evli ve üç çocuğu vardır, tüm aile fertleri gerçek bir aile şirketi ciddiyetine uygun olarak işinin başındadır.

 

Comments are closed.