At Şu Adımı!

6 Mayıs 2011'de, BURSA HOLIDAY INN'de  ...

1. Marmara Yönetim Buluşması

İsmail Gündüz

1960 yılında Kayseri’de doğdu. A.Ü Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1984 yılında mezun oldu. 1985 yılında İçişleri Bakanlığında Nevşehir Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Kayseri Yeşilhisar ve Sarız İlçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı.

1988 yılında Düzce – Gölkaya İlçesi Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

1992 yılında İçişleri Bakanlığı Eğitim Daire Başkanlığı Şube Müdürlüğü, 1993-1998 yılları arasında Personel Genel Müdürlüğünde Şube Müdürlüğü ve Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1998-2000 yılları arasında Çorum Vali Yardımcılığı, 2000-2004 yılları arasında Yalova Vali Yardımcılığı, 2004-2007 yılları arasında Mersin Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

1990 yılında 6 ay süre ile ABD’de; 1994 yılında 2 ay süre ile Japonya’da dil eğitimi ve mesleki konularda incelemelerde bulundu. Ankara Üniversitesinden Yerel Yönetimler ve Şehircilik üzerine Yüksek Lisans Diploması aldı. Bursa Uludağ Üniversitesinde Kamu  Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanında Doktorasını tamamlayarak Doktor ünvanı aldı.

İyi derecede İngilizce bilmektedir. 28.09.2007 tarih ve 2007/9316 sayılı Müşterek kararname ile Büyükçekmece Kaymakamlığına atanmış olup, halen Büyükçekmece Kaymakamı olarak görev yapmaktadır.

Roman Orkestrası – İsmail Gündüz

Büyükçekmece Kaymakamı İsmail Gündüz, Büyükçekmece’nin Mimarsinan Merkez Mahallesi’nde yoğun olarak yaşayan Roman çocuklarının, ilköğretimden sonra öğrenimlerine devam etmediklerini fark etti. Bu mahallede oturan ve okulu bırakan çocukları tespit eden Gündüz, çocuklarla ve aileleriyle tek tek konuşarak onları okula dönmeye ikna etti. Gündüz, düzenli olarak okula devam etmelerini sağlamak için ise çocukların müziğe olan yatkınlıklarını eğitimlerine dahil etti. Büyükçekmece Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Halk Eğitim Müdürlüğü’nün de desteğiyle alınan enstrümanlarla bir orkestra kurdu.

İsmail Gündüz, bu projesi ile 3 yıl içinde 50 çocuğu okula geri kazandırmayı başardı. Halen 30 çocukla çalışmalarına devam eden orkestra sayesinde 10 öğrencinin ilköğretimden mezun olarak liseye devam etmeleri sağlandı. Öğrencilerden gelen istekler doğrultusunda, Roman müziğinde ağırlıklı olarak kullanılan klarnet ve vurmalı çalgıların yanı sıra saksafon, klavye ve bateri gibi enstrümanların da dahil edildiği orkestrayla, çocuklar, İstanbul 2010 Kültür Başkenti, İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali çerçevesinde konserler vererek yeteneklerini sergileme olanağı buldular.

 

Comments are closed.